Moti

Shi, stuhi dhe dëborë, përgatituni për çdo kohë

Vendi ynë sot është përfshirë nga një qendër me presion të ulët atmosferik e cila shkaktoi stuhi dhe ere të fortë në bregdet. Në Alpe ka pasur reshje bore të pakta të cilat sollën dhe rënie të temperaturave. Duke nisur nga dita e enjte do të kemi përmirësim gradual të motit. Reshjet do të ndërpriten, moti do të ndikohet nga vranësira dhe kthjellime. Temperaturat do të jenë me rënie graduale.

Në ekstremet e tyre parashikohen këto temperatura:
Zona malore 4-14 gradë celsius.
Zona e ulët 10-19 gradë celsius.
Zona bregdetare 12-20 gradë celsius.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë