Politike

Shehaj: Berisha pjesë e PD! Nuk kemi as prova për vendimin “non grata”

Nëse anëtarësia e Partisë Demokratike do t’i besojë drejtimin e partisë më 13 qershor, Agron Shehaj thotë se Sali Berisha do të jetë pjesë e grupit parlamentar të demokratëve në Kuvendin e ri.

Kandidati për kryetar i PD-së foli gjatë një interviste të dhënë për Opinion. Ai tha se vendimi i Departamentit të Shtetit që e ka shpallur “non grata” ish Kryeministrin është një vendim politik i SHBA që nuk dëshironte ta komentonte.

“Kam shprehur vlerësimin historik të PD që ka një kontribut të pamohueshëm për orientimin e Shqipërisë drejt Perëndimit. Nuk kam dashur të komentoj vendimin e DASH se ne nuk kemi as fakte është thjesht një deklaratë politike. Nuk kam thënë që nuk kam asnjë koment, por nuk kam dashur ta komentoj. Nuk e shikoj të arsyeshme të komentoj një vendim politik të SHBA. Unë mendoj që për ne është e rëndësishme të mendojmë për PD dhe për të fituar në zgjedhje”, tha Shehaj.

Zgjedhjet për kryetar të Partisë Demokratike mbahen ditën e diel. Në garë janë katër emra, ku Lulzim Basha rivalizohet nga Agron Shehaj, Edith Harxhi dhe Fatbardh Kadilli.


Copyright © Gazeta “Si”


Lajme të lidhura

Më Shumë