Politike

Berisha mendon rikthimin në krye të PD: Është e drejta ime!

Sali Berisha është pyetur shpesh që pas 2013-s nëse e mendon rikthimin në krye të Partisë Demokratike dhe në të gjitha rastet e ka përjashtuar këtë, duke deklaruar se PD e ka kryetarin e saj dhe ai është Lulzim Basha.

Por, tani Berisha nuk e ka më këtë mendim dhe për herë të parë që pas humbjes së zgjedhjeve dhe dorëheqjes si kryetar i PD ka "kërcënuar" Bashën me rikthim.

Kurrë mos thuaj kurrë! (Never say never)! E kam përdorur me Ramiz Alinë dhe e përdor sot prapë. Po ecja në një drejtim dhe kam ndërruar. Drejtimi i PD? Nuk përjashtoj asnjë të drejtë timen kushtetuese më,” deklaroi Berisha në një intervistë për Syri TV.

Deklarata sinjal për Lulzim Bashën u bë vetëm dy ditë nga zgjedhjet për kryetar të Partisë Demokratike dhe pas shpalljes së Berishës si person "non grata" nga SHBA.


Copyright © Gazeta “Si”


Lajme të lidhura

Më Shumë