Politike

Sërish kaos në Kuvend / Noka i bllokon mikrofonin Sinajt dhe i shkon Spiropalit në tavolinë. Seanca mbyllet në 7 minuta (fotot)

Nga Gazeta 'SI' - Seanca e së hënës nisui dhe mbaroi me kaos. Brenda 7 minutave, kohëzgjatja e seancës, deputetët e opozitës bllokuan foltoren dhe rikthyen bilbilat.

Deputeti demokrat Flamur Noka i ka bllokuar mikrofonin kolegut të tij socialist, Vullnet Sinaj, duke krijuar zhurmë me bilbil. Ai ka shkuar drejt ministres Spiropali, të cilës i ka vendosur një pankartë mbi tryezë. Noka ka pasur përplasje dhe me Gardën.

Pas këtyre incidenteve, kryeparlamentarja Lindita Nikolla, vendosi të mbyllë seancën duke thënë se “njerëzit duan të dëgjojnë për hallet dhe shqetësimet e tyre, jo bilbilat”.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë