Lajme

Sekuestrohen ilaçe dhe mallra kontrabandë në Morinë

Mallra dhe ilaçe kontrabandë janë bllokuar në Pikën e Kalimit Kufitar të Morinës pas kontrolleve të ushtruara në një furgon tip “Volksëagen”.

Pas kontrollit në skaner të furgonit në pronësi të R.LL. ka rezultuar se në brendësi të tij ishin fshehur mallra të padeklaruara.

Strukturat e Doganës kanë bërë ndalimin e pronarit të furgonit dhe bllokimin e mallrave, ndërkohë që kanë nisur procedurat për ndjekje të mëtejshme mbi rastin.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë