Lajme

Sekuestrohen 67 850 paund në Rinas, arrestohet 63 vjeçari

Në aeroportin e Rinasit janë sekuestruar 67 850 paund nga Policia Kufitare.

Nga njoftimi i policisë rezulton se paratë ishin të qytetarit me iniciale J. D., 63 vjeç,  i lindur në Tunizi dhe banues në Angli.

Paratë iu sekuestruan gjatë kontrrollit nga organet kopetente dhe shtetasi në fjalë u procedua penalisht për veprën penale “Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi”.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë