Media Galeri

Sean Connery, një jetë në fotografi

Legjenda e filmit, Sean Connery, vdiq të shtunën në moshën 90 vjeçare.

Connery u rrit në një lagje të varfër të Edinburgut dhe punoi si lustrues arkivolësh, shpërndarës qumështi dhe roje shpëtimi përpara se të niste një karrierë të suksesshme në aktrim.

Connery cilësohet si aktori më i suksesshëm që luajti rolin e James Bond në filmin “Agjenti 007”, në 1962.

Ai  fitoi Çmimin Oskar për rolin e një polici të fortë të Çikagos në ” Te paprekshmit” (1987).

Në moshën 59 vjeçare, revista “People” e shpalli atë “mashkullin më seksi në botë”

“The Guardian” sjell një foto galery të jetës së tij

Kur ishte fëmijë

Kur ishte adoleshent

Kur pelqente boksin dhe bodybuilding

Me Lana Turner “Në një kohë tjetër në një vend tjetër”

Unë jam James Bond

Në filmin “Nga Rusia me dashuri”

Duke drejtuar një Aston Martin

Me familjen e tij

'Bond Girls"

Me Brigitte Bardot

Në filmin "Robin Hood"

Në filmin "Të paprekshmit"

Duke marrë çmimin OSCAR

Para fotografëve në Kanë

Me një tjetër çmim në Berlin


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë