Teknologji

Samsung prezanton modelin e ri me tre kamera

Kompania Samsung ka prezantuar modelin “Galaxy A7”, i cili është me tre kamera.

Tre kamerat përmbajnë një censor 24 megapiksel me autofokus, një lente 5 megapiksel dhe një tjetër me 8 megapiksel që kap një gjerësi të fotografisë prej 120 shkallësh.

Telefoni i ri është i madh 6 inç, ekran “Full HD+ Super AMOLED”, bateri 3,300 mAh, çip okta 2.2 GHz dhe RAM memorie prej 6 GB me 128 GB hapësirë të zgjerueshme.

Sistemi operativ i këtij telefoni di të jetë Android Oreo.

Ndërsa çmimi i Galaxy A7 do të bëhet publik më 11 tetor.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë