Lajme

Saimir Tahiri thyen heshtjen në rrjetet sociale: Kur gjyqin moral ta bën djalli

Saimir Tahiri ka thyer heshtjen dhe në rrjetet sociale. Pasi ka folur para mediave, dhe ishte prezent në seancën plenare të kësaj të enjte ai ka folur dhe në rrjetet sociale, kur prej disa kohësh nuk ishte shumë aktiv.

“Kur gjyqin moral ta ben djalli…keshtu quhet ajo qe degjoj cdo dite nga goja e kujt ka qeverisur 25 vjet duke vrare e duke vjedhur per pushtet. Pas thuajse 6 muajsh, shkova ne Parlament. Kush e ka marre heshtjen time per dorezim, eshte gabuar. Eshte vetem respekt per drejtesine. Kete rruge do ndjek me durim. Ndersa me kete historine e mesazheve te koduara qe leshokam une, bjerini shkurt. As me duhet ti coj mesazh njeriu. Dhe po te kem, jam nga ata qe i ben drejteperdrejte. Me intereson vetem e verteta dhe drejtesia, askush e asgje tjeter. E nuk do ndalem!”, shkruan ministri Tahiri.

Postimi i tij i fundit në Facebook ka qenë më 21 shkurt për ditëlindjen e djalit të tij, ndërsa në Tvvitter natën e ndërrimit të viteve, më 31 dhjetor 2017.

Si.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë