Politike

Reagon Presidenca: Nuk ndalojmë askënd të betohet, as tek noterja as tek parukierja

Menjëherë pas betimit të anëtares së Gjykatës Kushtetuese, Arta Vorpsi, ka reaguar presidenca.
Me anë të një postimi në rrjetet sociale, zëdhënësi i presidentit thotë se Meta nuk ndalon askënd të betohet, as te noterja, as te parkurierja.
Kreu i shtetit thotë se është betuar me dorë mbi Kushtetutë dhe Shqipëria dhe shqiptarët janë të parët.
“Të dashur gazetarë,
Lidhur me pyetjet tuaja për një lajm qesharak që qarkullon në media, dua t’ju sqaroj se:
Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta nuk ndalon askënd të betohet as tek noterja, as tek parukierja.
Presidenti Meta është betuar me dorë mbi Kushtetutë dhe për të Shqipëria dhe shqiptarët janë të parët”, shkruan zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi.

Të dashur gazetarë,Lidhur me pyetjet tuaja për një lajm qesharak që qarkullon në media, dua t'ju sqaroj se:Presidenti…

Gepostet von Tedi Blushi am Donnerstag, 14. November 2019

Më Shumë