Lajme

Rama shtrëngim duarsh me Donald Trump

Kryeministri Rama në Samitin dyditor të NATO-s, është takuar me shumë liderë botërorë. Mes këtyre personazheve, kreu i qeverisë shqiptare ka takuar edhe presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.  

Kryeministri e ka postuar foton në profilin e tij të “Facebook”, ku e cilëson si “Foton e Ditës”. Ndërkohë mes dy liderëve ka pasur edhe një shtrëngim duarsh.

Për Trump, dita e parë e Samitit ishte me tensione dhe me sulme ndaj Gjermanisë, duke i akuzuar këta të fundit si të varur nga Rusia.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë