Moti

Pushimet nuk kanë përfunduar, i nxehti afrikan vjen sërish

Fillimi i javës do të nisë me mot të stabilizuar. Gradualisht do të afrohen masat ajrore të nxehta me origjinë nga Afrika. Moti do të jetë me diell në të gjithë vendin. Mëngjesi do të jetë më i freskët, por mesdita do të riktheje temperaturat e larta.
Zonat malore 13-32 grade celsius.
Zonat e ulet 15-37 grade celsius.
Zonat bregdetare 19-34 grade celsius. Era do të jetë e lehtë dhe valëzimi do të jetë i qetë.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë