Lajme

PS-PDIU drejt ndarjes?

Largohet nga detyra e nënkryetarit të Bashkisë Tiranë, përfaqësuesit i PDIU-së Abaz Hado, pak ditë pasi kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi foli me tone të ashpra ndaj qeverisjes.

Në vend të Hados, si përfaqësues i PDIU në postin e nënkryetarit të Bashkisë u vendos Kozeta Nesiti. Zyrtarisht nuk bëhen të ditura arsyet e largimit.

Ndërkohë, përplasjet lindën pas kalimit të dy deputeteve të PDIU-së drejt PS-së dhe akuzave që kjo parti ngriti ndaj qeverisë në lidhje me marrëveshjen me Greqinë, për ndarjen e detit dhe çështjen Çame.

Pavarësisht ndarjes, dy deputetët e qarkut Dibër dhe Elbasan janë shprehur publikisht që do jenë përkrah mazhorancës, duke iu shtuar edhe dy vota më shumë në Parlament.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë