Lajme

Plagosja në Cërrik, kapen në Durrës dy autorët

Policia e Elbasanit në bashkëpunim me efektivët e komisariatit të Policisë Cërrik kanë vënë në pranga autorët e plagosjes së dy personave mbrëmjen e kaluar në “Kryqëzimin e Yllit” në Cërrik.

Në pranga janë vënë shtetasit Bruno Hyseni, 32 vjeç i dyshuar si autori kryesor dhe Ilborjan Fejzullahu, 28 vjeç i dyshuar si bashkëpunëtor. Mësohet se Hyseni dhe Fejzullahu janë kunetër me njëri-tjetrin.

Mbrëmjen e kaluar u plagosën me pistoletë pas një konflikti fizik shtetasit G. K. dhe J. R.

Operacioni për kapjen e tyre ka vijuar gjithë natën në ndjekje të tyre. Në operacion u angazhuan 30 forca policie të Cërrikut dhe të Forcës së Posaçme Shqiponjat nga DVP Elbasan.

Ndërkohë vijon puna për gjetjen e armës së krimit.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë