Jete & Stil

Pija që shëron pagjumësinë

Pagjumësia i pengon shumë njerëz dhe është fakt i njohur që mungesa e gjumit ka efekte negative në shëndetin e njeriut.

Pija e prezantuar në këtë artikull preferohet të konsumohet pas dreke. Përbërësit e kësaj pije kanë efekt te shkaktarët më të shpeshtë të pagjumësisë, e që janë: tretja e keqe, shtypja e lartë e gjakut dhe stresi.

Përbërësit:

– Një kastravec

– Rrënjë xhenxhefili

– Një limon

– Një mollë e gjelbër

– Nëntë kërcell shpargu.

Shtrydhni perberesit ne nje shtrydhese frutash, deri sa te treten mire njera me tjetren. Konsumojeni me pas, efektet do te jene te menjehershme.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë