Lajme

Përgjakja e së hënës

E hëna ishte dita më vdekjeprurëse që kur trazirat e dhunshme u kthyen në rrethimin e kufirit të Rripit të Gazës me Izraelin, pothuajse dy muaj më parë. Protestat palestineze u nxitën nga hapja e ambasadës së re amerikane në Jerusalem. Trupat izraelite që ruajnë kufirin vranë të paktën 58 protestues dhe plagosën pothuajse 3,000.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë