Lajme

Peqin, 15-vjeçari plagos veten me armë në banesën e tij

Një adoleshent është vetëplagosur mbrëmjen e sotme me armë zjarri. Policia njofton se “në fshatin Bicaj, Peqin, në banesën e tij shtetasi G.B., rreth 15 vjeç, nga pakujdesia është vetëplagosur me armë zjarri pistoletë”.

Blutë e Peqinit gjithashtu bëjnë me dije se djali është transportuar menjeherë në Spitalin Rajonal Elbasan, por është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ndërkohë, mësohet se 15-vjeçari jetonte i vetëm në shtëpi pasi prindërit e tij aktualisht ndodhen në Greqi.

Policia ka gjetur në dhomën e gjumit të adoleshentit armën e zjarrit tip pistoletë, ndërsa po punohet për sqarimin dhe dokumentimin ngjarjes.

Më Shumë