Lajme

“Pasha po vijmë”, portestuesti e opozitës nisen drejt Tiranës

Ajo që opozita do të organizojë sot pritet të jetë një protestë marshim, që nis nga ministria e Brendshme dhe përfundon tek Kryeministria.

Mësohet se sot nuk do të ketë një podium dhe shumë fjalime, por ajo që dihet deri tani është se protuestuesve do t’i drejtohet vetëm kryetari i partisë Demokratike, Lulzim Basha. Ndërkohë një dite para protestes Fatmir Xhafaj tha se nëse audiopërgjimi është i vërtetë, ai do të dorëhiqet.

Nga rrethet protestuesit janë nisur për të qenë në protestën e orës 11.00. Në mjetet e tyre janë ngjitur dhe postera “Pasha po vijmë?”, “Kush është Pashai?”, etj


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë