Lajme

Pas zjarrit, Greqia goditet nga përmbytjet

 Ashtu siç autoritetet bullgare e kishin paralajmëruar se mund të përballej me përmbytje pas reshjeve të mëdha, Greqia sot u përball një stuhi të madhe.

Rreth orës 13:30 stuhia ka shpërthyer në zonën veriore, duke krijuar një kaos në rrugë, ku niveli i ujit u rrit ndjeshëm.

Problematike paraqitet situata në akset rrugore në Kifisia, Penteli, Halandri dhe Vrilissia, të cilat janë përmbytur për shkak të prurjeve.

 Mediat greke raportojnë se Shërbimi Zjarrfikës mori thirrje të shumta nga qytetarët që kërkonin ndihmë.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë