Futboll

Partizani likuidon Luftëtarin për 3 minuta, merr kreun e Superiores

Partizani ka bërë detyrën në “Selman Stërmasi”, ku ka mundur 2-0 Luftëtarin dhe është ngjitur sërish i pari, me 21 pikë. Të kuqtë ishin barazuar me pikë nga Tirana dhe Kukësi, por skuadra e trajnerit Franko Lerda nuk ka falur dhe e ka marrë vendin e parë me shpejtësi.

Ndeshja është zgjidhur në pjesën e dytë, kur Erald Çinari dhe Jasir Asani shënuan dy gola brenda tri minutash, duke prerë shpresat e gjirokastritëve për pikë në këtë transfertë. Futbollisti shkodran zhbllokoi rezultatin në minutën e 53-të, ndërsa Asani realizoi të dytin me 11-metërsh 3 minuta më pas. Duhet thënë se Partizani pati fat, sepse Luftëtari humbi një 11-metërsh në pjesën e parë me Donald Rapon.

Të kuqtë udhëheqin kampionatin pas javës së 11-të me 21 pikë. Kjo javë mbyllet me ndeshjen Vllaznia-Bylis, që zhvillohet nesër. Kampionët në fuqi duket se e kanë marrë veten plotësisht pas atij fillimi jo të mirë dhe shumë shpejt pritet të jenë të shkëputur nga rivalët.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë