Lajme

Nubia X rekord shitjesh, 100 mijë telefona shiten për 57 sekonda

Smartfoni i ri i ZTE-së, Nubia X, ka dalë në shitje dhe është në dispozicion me tre konfigurime memoriesh, si dhe ngjyra të ndryshme.

Duket se ky model i ri i telefonave ka fituar simpatinë e përdoruesve dhe këtë e tregon edhe numri rekordi i shitjeve të këtij të këtij telefoni. Kompania e njohur kineze ZTE njoftoi se brenda 57 sekondave janë shitur 100,000 njësi të këtij smartfoni të ri.

Lajmin e dha kompania përmes një postimi në rrjetin social kinez Weibo. Raundi i dytë i shitjeve do të fillojë më 11 nëntor. Ndërsa çmimet e nubia X fillojnë nga 473 dollarë për modelin me 6 GB/64 GB memorie në 530 dollarë për modelin me 8 GB/128 GB dhe 602 dollarë për modelin me 8 GB/256 GB.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë