Lajme

Nokia 9 PureView së shpejti në treg

Është njoftuar edhe më herët se seria e ardhshme e telefonave Nokia, do të quhet Nokia 9 PureView dhe pritet të jetë në treg shumë shpejt.

Rquandt nga WinFuture përmes një postimi në Twitter, bënë të ditur se kompania mëmë HMD Global do të ringjallë emrin PureView për telefonin e ri.

Kompania siguroi markën e përdorur fillimisht nga Nokia, pastaj Microsoft, dy muaj më parë.

Pra, ky është emri aktual promovues i asaj që do të vijë së shpejti nga HMD Global.


Copyright © Gazeta “Si”
Më Shumë