Njerez

Nga showgirl në juriste. Kim Kardashian mbush 40 vjeçe

Lindur më 21 tetor 1980, ajo është pjesëtarja më e famshme e familjes së saj të njohur. Falë emisionit "Keeping Up With the Kardashians", që ka filluar transmetimin në vitin 2007 ajo ka arritur famë të madhe dhe që nga ajo kohë aktivitetet e saj sipërmarrëse kanë qenë të shumta. E martuar me reperin Kanye West, KA 4 fëmijë. Në vitin 2015 Kim u përfshi nga revista "Time" midis 100 njerëzve më me ndikim në botë.

Ajo është edhe sipërmarrëse dhe përveç kësaj në 2019 Kim Kardashian, pasi qarkulluan thashetheme, konfirmoi se ajo kishte filluar një praktikë 4-vjeçare në një firmë ligjore në San Francisco me qëllim që të bëhej avokate, duke ndjekur gjurmët e babait të saj Robert.

Me gati 200 milion ndjekës në Instagram, Kim Kardashian është aktualisht një nga personazhet më të ndjekur në botë.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë