Ne rrjet

Nga Brukseli te mafia/ Si i zhvatën mafiozët italianë fondet e BE-së për bujqësinë

Në sallë gjigande të ndërtuar vetëm brenda pak muajve, Italia po gjykon qindra mafiozë dhe bashkëpunëtorët e tyre të akuzuar për zhvatjen e fondeve bujqësore të Bashkimit Europian. Ky proces gjyqësor, më i madhi në historinë e Italisë, pritet të zbulojë, për herë të pare sesi klanet e mafies dhe bashkëpunëtorët e tyre vodhën miliarda euro subvencione që BE i jep Italisë çdo vit.

Dëshironi të VAZHDONI Së lexUARi artikullin?

Abonohu tani, është falas!

Më Shumë