Drejtësia

Në kërkim për drogë, arrestohet 40-vjeçari në Tiranë 

Një 40-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet për shpërndarje droge. 

“Në rrugën “Jordjan Misja”, u kap dhe vu në pranga shtetasi K. H., 40 vjeç, banues në Tiranë. Ky shtetas ishte shpallur në kërkim pasi Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, e ka dënuar me 4 vjet e 8 muaj burgim, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”. Megaoperacioni “Sundimi i ligjit” vazhdon. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.”, thuhet në njoftimin e policisë.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë