Lajme

Ndahet nga jeta ish-deputeti i PD-së, Ismet Ferizaj

Është ndarë sot nga jeta në moshën 75-vjeçare ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ismet Ferizaj.

Lajmin e hidhur për humbjen e ish-deputetit e kanë bërë të ditur vetë familjarët.

Ismet Ferizaj prej disa kohësh vuante nga një sëmundje e pashërueshme, e cila sot i mori jetën.

Pak muaj më parë Ismet Ferizaj u nderua nga Bashkia e Kavajës me titullin “Qytetar Nderi” i Kavajës.

Ferizaj ka qenë Deputet dhe themelues i Partisë Demokratike në vitet 1992-1997!


Copyright © Gazeta “Si”
Më Shumë