Moti

Moti ju drejton në plazh, veriu mbetet i freskët

Vazhdon të mbetet aktive vala e të nxehtit nga Saharaja, i cili po kushtëzon mot të stabilizuar në vendin tonë. Ditën e enjte moti do të jetë me diell dhe temperatura të larta në zonën e ulët dhe bregdet, ndërsa zona malore do të jetë më e freskët. Temperaturat parashikohen:
Zonat malore 16-31 gradë celsius.
Zonat e ulëta 18-37 gradë celsius.
Zonat bregdetare 20-33 gradë celsius.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë