Politike

Meta, Rama dhe Berisha, tre qëndrime për ndërkombëtarët

Ilir Meta, Edi Rama dhe Sali Berisha dolën që të tre mbrëmjen e së enjtes në “prime time” në tre intervista të dhëna në tre televizione të ndryshme. Mes morisë së deklaratave të bëra, ra në sy këndvështrimi i secilit prej tyre sa u takon rolit të ndërkombëtarëve.

Meta e trajtoi rolin e përfaqësuesve ndërkombëtarë në Tiranë para, gjatë dhe pas 30 qershorit, Rama iu referua qëndrimit të vendeve të Bashkimit Europian sa i takon hapjes së negociatave, ndërsa Berisha u ndal tek qëndrimi i ndërkombëtarëve sa i takon propozimit të opozitës për reformën zgjedhore.

Meta: Ndërkombëtarët u bënë palë, e ndonjëherë palaço që të vriteshin shqiptarët

Rama: SHBA lobon për hapjen e negociatave

Berisha: Borchardt është me Ramën

Presidenti Ilir Meta foli për Opinion në TV Klan, Kryeministri Edi Rama për Real Story në News24 dhe ish-Kryeministri Sali Berisha për Ora News.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë