Lajme

Meta: I kemi të gjitha mundësitë që KE të mbështesë rekomandimin pozitiv për negociatat

Presidenti Ilir Meta i kërkon politikës që të evitojë të gjitha polemikat dhe të përqëndrohet te rezultatet për hapjen e negociatave me BE. Kreu i shtetit, duke folur nga Prrenjasi tha se janë të gjitha mundësitë që Këshilli Evropain të mështesë rekomandimin pozitiv për hapjen e negociatave. Meta shprehu besimin për një vendim pozitiv nga Këshilli Europian për hapjen e negociatave, nëse politika eviton polemikat dhe përqëndrohet tek rezultatet, pasi javët në vijim janë shumë të rëndësishme për vendin tonë.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë