Moti

Merrni çadrat me vete, këtë javë kemi shi

Vendi ynë këtë fillim javë është përfshirë nga një qendër me presion të ulet atmosferik. Në mesditë vranësirat u pasuan nga reshje shiu dhe stuhi përgjatë ultësirës perëndimore. Temperaturat do të jene me rënie graduale. Moti do të jetë me reshje shiu dhe stuhia do na shoqërojë, deri ditën e Martë ku në pjesën e parë të ditës do të jenë me intensitet të lartë.

Temperaturat do të zbresin në mesditë duke u luhatur nga:

13-20 gradë celsius në zonat veriore

16-26 gradë celsius në zonat e ulëta

18-26 grade celsius në zonat bregdetare


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë