Moti

Mëngjesi na gënjeu, temperaturat do jenë të larta gjatë gjithë ditës

Dita e sotme ka nisur me vranësira përgjatë bregdetit për shkak të presionit të ulët të pozicionuar në detin Mesdhe, gradualisht në orët në vijim moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Meterologia e Gazetës “Si” tregon se temperaturat sot do të mbeten të larta pasi, masat ajrore të nxehta mbeten prezente në vendin tonë.

Zona malore 14/32 gradë celsius.

Zona e ulëtt 17-36 gradë celsius.

Zona bregdetare 18-34 gradë celsius.

Ditën e mërkurë moti do të mbetet i qëndrueshem me diell dhe vranësira të pakta deri në mesatare. Temperaturat do të jenë me tendencë rënie graduale!


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë