Lajme

Mbyllet kontrata për Bypassi-n e Fierit, nisin punimet

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) ka firmosur kontratën me kompaninë fituese “CGC, Combined Group Contracting”.

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka bërë me dije lajmin pas përmbylljes së procedurave konkurruese të përzgjedhjes së kompanive kontraktore që do kryejnë punimet dhe dorëzimit të garancisë financiare. Kontrata e ka vlerën afërsisht  38 milionë euro .

“Nga dita e sotme kompania kontraktore fillon punën në terren duke ringritur kantierin me objektivin për të bërë të kalueshëm bypass-in e Fierit në sezonin e ardhshëm turistik. Ndërkaq, në ditët e ardhshme do të kryhet dhe firmosja e kontratës me kompaninë fituese të Bypass-it të Vlorës për të mundësuar edhe aty fillimin e punës”, citohet në njoftimin e Ministrisë.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë