Rend dhe Ligj

Mbi 1000 policë për protestën e opozitës në terren. Masat dhe rrugët që bllokohen të martën

Gazeta Si - Policia e Shtetit ka njoftuar masat e marra për mbarëvajtjen e protestës ditën e martë (20 shkurt) të thirrur nga opozita dhe që pritet të zhvillohet në orën 17:30.

Në një njoftim për shtyp, thuhet se për protestën do të angazhohen 1.100 efektivë policie, duke nisur nga ato të rendit, FNSH, Shqiponjat dhe Garda e Republikës, ndërsa RENEA do të jetë në gatishmëri.

Gjithashtu, do të ketë dhe autobote uji, ndërsa njoftohet dhe për një kordon me efektivë policie para kryeministrisë dhe perimetrit rreth saj.

Dyert e Kryeministrisë do të jenë të blinduara me veshje metalike, ndërsa përgjatë gjithë bulevardit ‘Dëshmorët e Kombit’ janë instaluar kamera me rezolucion të lartë.

Dy orë para nisjes së protestës dhe deri në përfundim të saj, segmentet rrugore që do të bllokohen janë: Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, sheshi “Nënë Tereza”, rruga “Ismail Qemali”, nga kryqëzimi i rrugës së Elbasanit me rrugën “Ibrahim Rugova”, rruga “Papa Gjon Pali II”, bulevardi “Zhan D’Ark” dhe bulevardi “Bajram Curri”, nga kryqëzimi i Rrugës së Elbasanit me rrugën “Ibrahim Rugova”.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë