Moti

Mbajini çadrat në shtëpi, nga e enjtja rikthehet dielli

Duke filluar nga dita e enjte gradualisht do të ketë përmirësim të kushteve atmosferike. Reshjet e shiut do të jenë nesër të pranishme në zonën perëndimore. Dita e premte dhe fundjava parashikohet të ketë përmirësim të motit në të gjithë vendin, moti do të jetë më i qëndrueshëm me diell dhe vranësira. Temperaturat do të mbeten relativisht të larta.

Zonat malore 6-19 gradë celsius

Zonat e ulëta 12-24 gradë celsius.

Zonat bregdetare 14-23 gradë celsius.

Më Shumë