Lajme

Mandati i Tahirit, Alibeaj nga PD: Vazhdon të jetë i lirë, Balla: Koha të flasë drejtësia

Deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj ka reaguar sërish pas dorëzimit të mandatit nga Saimir Tahirit. Në një deklaratë për mediat Alibeaj u shpreh se edhe pasi kanë kaluar dy ditë që Tahiri ka lënë mandatin e deputetit, vazhdon të jetë i lirë. “Rama kërkon t’u hedhë hi syve shqiptarëve dhe ndërkombëtarëve, duke e dorëzuar Tahirin 6 muaj pasi iu bë barrikadë me imunitetin, pasi shkatërroi reformën në drejtësi dhe vendosi nën këmbë atë me Prokurorin e Përgjithshëm. - vijoi akuzat Alibeaj. “Rama në 6 muaj shkatërroi të gjitha provat që do të implikonin atë dhe ministrin e tij të preferuar”- mbylli deklaratën e tij deputeti demokrat.

Për të njëjtën cështje u pyet edhe kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla i cili u shpreh se Tahiri nuk është më as me imunitet, as me mandat dhe drejtësia do të bëjë punën e saj. “Të gjithë gojëprishurit e opozitës, nga maçoku Sali tek dhelpra Monikë, por edhe tek gënjeshtari Lulzim duhet të heshtin e të lënë të flasë drejtësia deri në çuarjen në fund të kësaj çështjeje. Veprimi i Tahirit duhet përshëndetur." - tha Balla nga Elbasani, ku zhvilloi homazhe në nderim të Ditës së Dëshmorëve.

3 Most Common Fraudulent Drugs


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë