Lajme

Ligji për teatrin nuk kthehet për rivotim

Mazhoranca ka rrëzuar kërkesën e PD dhe LSI për të anuluar votimin e ligjit për Teatrin.

Sekretariati i Kuvendit, ku bëjnë pjesë Adnor Shahmeti dhe Alket Hyseni, është mbledhur për të shqyrtuar procedurën, dhe kryesisht pamjet filmike që shoqëruan votimin e së enjtes.

Por, burime nga PS-ja njoftuan se ishin dy deputetë të LSI që ndërruan kartën e deputetit Bitri me atë të Vangjel Tavos, i cili atë seancë mungonte.

Kështu që Sekretariati i Kuvendit ka vendosur se votimi i kryer për ligjin e Teatrit është i vlefshëm.

Një fakt i tillë u bë me dije më herët nga kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla. Ai u shpreh se karta e Bitrit ishte ndërruar me atë të Tavos.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë