Futboll

Kumbulla humbet Francën, Strakosha në super formë ndaj Milanit

Marash Kumbulla dëmtohet në momentin më të mirë. Mbrojtësi 19-vjeçar i Veronës la fushën e lojës në ndeshjen me Breshian pas 16 minutash, pasi ndjeu dhimbje në kofshë. Shtypi italian bën me dije se bëhet djalë për një tërheqje dhe rikuperimi kërkon deri në 6 javë kohë. Një periudhë e gjatë, që përveç disa ndeshjesh në kampionatin italian, e bën Kumbullën të humbë edhe dy ndeshjet e Kombëtares me Andorrën dhe Francën, që luhen më 14 dhe 17 nëntor.

Futbollisti shkodran i Kombëtares ka luajtur titullar në të gjitha ndeshjet e Veronës në Serinë A, ku ka shënuar një gol dhe ka bërë një paraqitje shumë të mirë. Kjo ka bërë që të tërheqë vëmendjen e disa klubeve të mëdha, mes tyre të Napolit dhe Juventusit. Dëmtimi në momentin më të mirë i prish punë 19-vjeçarit që debutoi me Kombëtaren në ndeshjen me Moldavinë.

Tomas Strakosha. Gazeta Si, 4 nëntor 2019

Një formë mjaft të mirë po kalon në Itali edhe portieri Tomas Strakosha, i cili ishte në lartësinë e duhur në fitoren 1-2 të Lacios ndaj Milanit. Shtypi italian e ka vlerësuar paraqitjen e portierit kuqezi, duke theksuar se u përgjigj si duhet se herë që u thirr në apel. Strakosha pësoi një gol në ndeshjen ndaj Milanit, por ishte pa fat, pasi topi u devijua nga një mbrojtës i Lacios. Portieri kuqezi reagoi mjaft mirë në disa raste të rrezikshme të Milanit dhe luajti një rol të rëndësishëm në fitoren e Lacios.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë