Lajme

Korrupsion në Prokurorinë e Tiranës, arrestohet avokatja Donata Lepenica

Policia e Tiranës ka arrestuar paraditen e së enjtes avokaten Donata Lepenica, pasi dyshohet se ka ndërhyrë te një prokuror i Prokurorisë së Tiranës.

Po ashtu prokurori i Tiranës, Përparim Hasa, është pezulluar nga detyra me vendim të Gjykatës së Krimeve të Rënda.

Prej 4 ditësh, Krimet e Rënda kanë bllokuar serverin e kamerave të sigurisë së Prokurorisë së Tiranës. Pamjet filmike kanë fiksuar momentin kur prokurori dhe avokatja takohen në zyrë.

Ndërsa, nga përgjimet telefonike zbulohet se avokatja i drejtohet të pandehurit që ajo mbron, se gjithçka e ka zgjidhur me prokurorin. Prokurori ka mohuar akuzën ndaj tij, por burime nga Krimet e Rënda bëjnë të ditur se biseda telefonike e përgjuar e avokates me të pandehurin është bërë në të njëjtën ditë kur ajo ka takuar Hasën në zyrën e tij në Prokurorinë e Tiranës.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë