Futboll

Koronavirusi, Bayern stërvitet me videokonferencë (video)

Ashtu si shumë të tjerë që janë të detyruar të punojnë nga shtëpia për shkak të pandemisë së koronavirusit, Bayern Munich ka hartuar një mënyrë unike për të mbajtur në kontakt lojtarët e skuadrës. Neuer dhe shokët e tij, duke pritur Bundesligan, që ende nuk dihet se kur do të nisë, po mbahen në formë duke u stërvitur në komoditetin e shtëpisë së tyre. Futbollistët janë stërvitur të gjithë bashkë në një video-konferencë, me seanca që zgjasin ndërmjet 75 e 90 minuta, në varësi të ushtrimeve.

Më Shumë