Futboll

Kombëtarja e femrave 16-vjeçare mposht 5-2 Malin e Zi, tre fitore të plota në turneun e UEFA-s

Kombëtarja shqiptare e femrave U-16 ka zhvilluar një performancë të shkëlqyer në UEFA Development Tournament, ku kanë fituar edhe në ndeshjen e tretë ndaj ekipit të Malit të Zi me rezultatin 5-2. Vajzat e drejtuara nga Agustin Kola, kanë triumfuar në të tre ndeshjet, 3-1 ndaj Lituanisë, 3-1 ndaj Gjeorgjisë dhe 5-2 ndaj Malit të Zi. Golat në ndeshjen e fundit u shënuan nga: Qosja, Coka, Tanushi, Habili dhe Puca.

Kombëtarja e femrave 16-vjeçare të Shqipërisë shkëlqeu me tre fitore të plota në turneun e UEFA-s. Federata e Futbollit i ka dhënë një rëndësi të veçantë këtij turneu duke e organizuar në dy stadiumet kombëtare, Air Albania dhe Elbasan Arena, ndërsa të katër ekipet ishin grumbulluar në zonën e Durrësit. Ndeshjet e këtij turneu ndërkombëtar u gjykuan nga arbitra femër.

Rezultatet e të gjitha ndeshjeve:

11 Shkurt 2020:

Shqipëri – Lituani 3-1 (Air Albania Stadium)

Gjeorgji-Mali i Zi 0-2 (Elbasan Arena)

13 Shkurt 2020:

Shqipëri – Gjeorgji 3-1 (AirAlbania Stadium)

Mali i Zi- Lituani 1-2 (Elbasan Arena)

16 Shkurt 2020

Shqipëri – Mali i Zi 5-2 (AirAlbania Stadium)

Lituani-Gjeorgji 2-2 (5-4 me penallti) (Elbasan Arena)

Pikët e grumbulluara:

Shqipëria 9

Lituania 5

Mali i Zi 3

Gjeorgjia 1

Femrat U-16/ Shqipëri 5-2 Mali i Zi

Femrat U-16/ Shqipëri 5-2 Mali i Zi👏👏👏 vajzat 🔴⚫. Kombëtarja e vajzave 16 vjeçare të Shqipërisë shkëlqen me tre fitore të plota në turneun e UEFA-s

Gepostet von Federata Shqiptare e Futbollit am Sonntag, 16. Februar 2020

Më Shumë