Lajme

Kapet me 80 mijë euro në Kakavijë, në pranga një grek dhe një shqiptar

Një shtetas grek është arrestuar ditën e sotme në pikën kufitare të Kakavijës, pasi iu gjetën 80 mijë euro të padeklaruara.

Mësohet se greku shoqërohej nga një shtetas shqiptar.

Sipas policisë, greku me iniciale G. S. 51 vjeç banues në Patra ndodhej në një makinë me shqiptarin A. P, banues në Lezhë, i cili drejtonte automjetin.

Gjatë kontrollit  të makinës nga policia, u gjet sasia e eurove të padeklaruara.

Po kryhen veprimet proceduriale nga Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomiko-Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë