Politike

Kandidatët për deputet në Shkodër, garon Voltana Ademi, mungon Topalli

Janë 39 kandidatë që do t’i nënshtrohen votimit të dytë të anëtarësisë së PD-së, Shkodër. Në listën zyrtare të kualifikuar nga komisioni i Vlerësimit vihet re një gërshetim emrash partiakë me intelektualë.

Nuk i mungon listës as Voltana Ademi kryetare e Bashkisë së Shkodrës, Romeo Gurakuqi, Ramiz Çobaj, Helidon Bushati, Bardh Spahia, Lorenc Luka, Zef Hila, Gjok Uldedaj, Izmira Ulqinaku, Ledina Mandija … etj.

Në listë mungon Jozefina Topalli, një vendim jo i papritur. Vetë Topalli është shprehur se nuk do të përfshihet në garën për deputete, sa kohë që dallimet mes saj dhe kryetarit të PD-së, Lulzim Basha janë të mëdha.

Dega Shkodër

ARBEN GJURAJ

ARTAN HAXHI

BARDH SPAHIA

BASHKIM RROJI

BENARDETA SYKU

BLENDI GJYLBEGAJ

EMILJANO PJETRI

FLORIAN BJANKU

GRETA BARDELI

HELGA SALLAKU

HELIDON BUSHATI

IMELDI SOKOLI

IZMIRA ULQINAKU

LEDINA MANDIJA

LORENC LUKA

MARK RUPA

NDOC ASHTA

NESTI KIRI

NEVILA BUSHATI

RAMIZ ÇOBAJ

ROMEO GURAKUQI

VOLTANA ADEMI

XHEMAL BUSHATI

Dega Vau i Dejës

GJOK ULDEDAJ

MARIN TUKAJ

PJETER LLESHI

ZEF HILA

Dega Malësi e Madhe

ALDO GEGA

AUREL MARKAJ

ERMIRA COBAJ

FATBARDH ZEKAJ

RAMADAN LIKA

Dega Pukë

ANTONETA ZAJA

GEZIM VATA

HIL KOLA

LODOVIK HASANI

NDOC FASLIA

PREL GJONI

RROK DODA


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë