Futboll

Kampioni i botës ka zgjedhur Liverpulin, 70 milionë euro për Brajtonin

Gazeta Si – Pa përfunduar ende sezoni, kanë nisur lëvizjet e para të merkatos për klubet e mëdha dhe dihet që ligjin në tregun aktual e bëjnë klubet e Premier Ligës.

Aleksis Mak Alister do të jetë përforcimi i parë për Liverpulin për sezonin e ardhshëm. Mesfushori argjentinas, kampion bote dhjetorin e kaluar në Katar, do të firmosë një kontratë të majme me ‘The Reds’, ndërsa Brajtoni, klubi i tij aktual, sipas ‘La Nacion’, do të përfitojë 70 milionë euro nga ky transferim.

Mak Alister me fanellën e Argjentinës. Gazeta Si, 25 maj 2023

Mak Allister ka qenë një nga lojtarët kyç të Brajtonit sezonet e fundit. Ai u vu në shënjestër të klubeve të mëdha që gjatë Botërorit të Katarit, pas paraqitjes shumë të mirë që bëri me Argjentinën kampione. Liverpuli siguron kështu shërbimet e një lojtari shumë të rëndësishëm.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë