Njerez

Imazhe të reja me rastin e 6-vjetorit të lindjes së Princit George

Princi George është shfaqur duke qeshur i veshur më një fanellë të kombëtares së Anglisë, në disa imazhe të publikuara me rastin e ditëlindjes së tij të gjashtë.

Kensington Palace publikoi tre fotografi të marra kohët e fundit nga nëna e tij, dukesh e Kembrixhit. I treti në linjë për fron, Princi feston 6 vjetorin këtë të hënë. Dy nga imazhet e shkrepura në kopshtin e shtëpisë së tij në Pallatin Kensington, shfaqin Princin duke qeshur, ndërsa në një imazh tjetër ai shfaqet i veshur me një këmishë të gjelbërt me mëngë të shkurtra. Princi George u lind në Spitalin të Shën Marisë në Londër.

Ai u shfaq para mediave të botës një ditë më vonë, kur Princi William dhe Catherine qëndronin duke e rrahur atë në hapat e spitalit. Këtë vit, ai është shfaqur në ballkon e Pallatit të Buckinghamit dhe në kopshtin e Chelsea Floëer Shoë të nënës së tij.

Më parë këtë muaj, princi i ri mori një kurs tenisi nga Roger Federer në shtëpinë e prindërve të Kate në Bucklebury, Berkshire.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë