Lajme

IKMT kallëzon në Prokurori kryebashkiaken e Sarandës

IKMT ka kallëzuar sot në Prokurori kryetaren e Bashkisë së Sarandës, Floriana Koka. IKMT kallezon ne prokurori edhe ish kryetarin e Bashkise Sarande Edmond Gjoka dhe ish shefin e urbanistikes Panajot Gunari

IKMT: Koka, Gjoka dhe Gunari akuzohen se kane kryer vepren penale te "Shperdorimit te detyres" dhe "Falsifikimit te dokumenteve"

IKMT: Zyrtaret jane pergjegjes per miratimin ne kundershtim me ligjin, te lejes se ndertimit ne favor te firmes "Daed" sh.p.k dhe zgjatjen e afatit te kesaj leje per objektin "Kompleks multifunksional" ne zonen bregdetare, prane Kanalit te Cukes.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë