Moti

I nxehti Saharian bëhet edhe më i fortë në fundjavë

I nxehti Saharian që goditi Europën perëndimore këtë fundjavë, do t’i afrohet Ballkanit dhe vendit tonë.

Dita e shtunë do të dominohet nga mot i kthjellet dhe kalime të pakta të vranësirave. Temperaturat do të jenë me rritje në të dyja vlerat.

Zona malore 17-33 gradë celsius.
Zonat e ulët 20-38 gradë celsius.
Zonat bregdetare 22-35 gradë celsius.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë