Media Galeri

Guljelm Radoja, rolet dhe jeta e tij përmes fotografive

Aktori i njohur shqiptar, Guljelm Radoja humbi betejën me Covid-19 në moshën 75-vjeçare. Radoja ka luajtur më shumë se 30 role në kinematografi dhe është nderuar me titullin “Artist i Merituar”.

Disa prej filmave ku ai ka spikatur janë “Në fillim të verës”, Kush vdes në këmbë”, “Mësonjëtorja”, Gjurma”, Kthimi i ushtrisë së vdekur”, “Unë, ti dhe Kasandra”, “Njerëz dhe fate”.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë