Futboll

Guardiola largon çdo dyshim: Qëndroj 100% te Mançester Siti sezonin e ri

Gazeta Si - "Do të qëndroj 100% te Mançester Siti sezonin e ardhshëm. Nuk po mendoj fare për t’u larguar nga ky klub, do të qëndroj edhe nëse do të penalizohemi, apo çfarëdo që të ndodhë nga hetimi. Mos u shqetësoni, do të jem këtu me ju”.

Këto janë fjalët e Pep Guardiolës, trajnerit spanjoll të Mançester Sitit, duke hedhur poshtë çdo hipotezë largimi. Ai ka folur edhe për finalen e Ligës së Kampionëve ndaj Interit, duke vlerësuar kundërshtarin.

Pep Guardiola në konferencë shtypi. Gazeta Si, 25 maj 2023

“Do të jetë e vështirë në finale, Interi po luan mirë dhe më ka impresionuar. Edhe mund të na mundin. Do të jetë një finale e komplikuar, por besoj te Mançester Siti”, - theksoi mes të tjerash trajneri spanjoll.
Guardiola dhe Mançester Siti kanë shansin për të bërë tripletë këtë sezon. Pas fitimit të titullit kampion në Premier Ligë, synohen edhe trofetë e Ligës së Kampionëve dhe ‘FA Cup’.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë