Lajme

Greqi, konfirmohet viktima e dytë shqiptare

Konfirmohet viktima e dytë shqiptare në tragjedinë e Greqisë, si pasojë e zjarreve masive në periferi të Athinës.

Bëhet fjalë për shtetasin Viktor Ceko nga Vlora. 59-vjeçari ka ndërruar jetë në spital pas plagëve që kishte marrë dhe lajmin e bën të ditur selia jonë diplomatike atje.

Shtetasi shqiptar që ndërroi jetë e çon në 87 numrin e viktimave deri tani, ndërsa shumë të tjerë rezultojnë të zhdukur.  

Ndërkohë, në morgun e Athinës vijon identifikimi i viktimave.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë