Lajme

Greqi, gjendet përtokë pa ndjenja shqiptari në qelinë e burgut

Në qelinë e burgut në Trikala në Greqi, është gjetur pa ndjenja një shqiptar, pasi kishte pirë alkool dhe kishte humbur vetëdijen.

Në burg është mobilizuar e gjithë urgjenca, duke e transportuar menjëherë në spital.

Sipas doktorëve, shqiptari kishte konsumuar shumë alkool, por ende nuk dihet sesi depërtoi alkooli në qelinë e tij dhe se kush  e futi.

Mësohet se shqiptari është jashtë rrezikut për jetën, por ngjarja ka alarmuar autoritetet lokale në Trikala.

Ndërkohë kanë nisur hetimet nëse stafi dhe personeli i burgut kanë marrë pjesë në futjen e pijeve në burg.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë